W naszym zespole stawiamy na współpracę i efektywność działań
Aby sprostać oczekiwaniom zmieniającego się rynku ciągle się szkolimy i podnosimy swoje kompetencje a także rozwijamy nasze umiejętności interpersonalne. Nasza kadra to wykwalifikowani pracownicy posiadający wykształcenie kierunkowe. W naszym zespole znajdują się księgowi, doradcy zawodowi, doradcy biznesowi, trenerzy, coachowie i psycholodzy.
W ramach realizowanych przez nas projektów możesz spotkać się z:
Doradcą zawodowym
Doradca zawodowy udzieli Ci pomocy w określeniu i wyborze zawodu i kierunku kształcenia w formie zajęć indywidualnych lub grupowych. Doradca zawodowy uwzględni Twoje możliwości psychofizyczne i sytuację życiową a także potrzeby i oczekiwania rynku pracy.
Analitykiem rynku pracy
Zadaniem analityka rynku pracy jest aktywne monitorowanie rynku pracy w województwie małopolskim oraz śląskim. Analityk pracy pozostaje w ścisłej współpracy z pośrednikiem pracy i specjalistą ds. rekrutacji i promocji. Analityk rynku pracy wsparciem obejmie również pracodawców, którzy m.in. z powodu transformacji energetycznej zmuszeni są do zwolnień pracowników. Celem pracy analityka będzie przeprowadzenie rozeznania rynku pracy, zdobycie informacji o zagrożeniach w zakresie zwolnień, śledzenie trendów na rynku pracy (branże rozwojowe i problemowe) oraz zaproponowanie konkretnego wsparcia osobie zagrożonej zwolnieniem. Aktywne monitorowanie rynku pracy będzie polegać na wyszukiwaniu zagrożeń zwolnieniami oraz ukierunkowywaniu pomocy.
Pośrednikiem pracy
Pośrednik pracy to osoba aktywnie działająca na rynku pracy. Podejmuje działania w celu nawiązania kontaktu z potencjalnymi pracodawcami i buduje bazę zainteresowanych. Pośrednik monitoruje aktywność uczestnika projektu w poszukiwaniu pracy podczas realizowania zaplanowanej przez doradcę zawodowego ścieżki zawodowej. Pośrednik pracy przedstawi Ci oferty pracy, które będą kompatybilne z posiadanymi przez Ciebie kompetencjami, doświadczeniem i możliwościami. Usługa pośrednictwa pracy ma doprowadzić do nabycia umiejętności sprawnego poruszania się po rynku pracy i samodzielnego poszukiwania pracy, a w konsekwencji znalezienia pracy.
Psychologiem
Psycholog udzieli wsparcia w realizacji ścieżki zawodowej osobom posiadającym problem w odnalezieniu się na rynku pracy. Psycholog pomoże w określeniu i zidentyfikowaniu tego problemu i będzie uczestniczył w jego rozwiązaniu.
Trenerem zatrudnienia wspieranego
Wsparcie trenera udzielane jest osobom długotrwale bezrobotnym, nieposiadającym żadnych doświadczeń zawodowych, aktualnych kwalifikacji lub osób z niskim poziomem kompetencji społecznych uniemożliwiających podjęcie aktywności zawodowej. Zadaniem trenera jest praca nad obszarami aktywności życiowej klienta- pracą, edukacją, rodziną, czasem wolnym traktując je jako integralne elementy planowania i podejmowania decyzji związanych z pracą. Celem pracy jest doprowadzenie osoby do znalezienia i utrzymania zatrudnienia.
Ekspertem dotacyjnym
Celem pracy eksperta dotacyjnego jest pomoc techniczna w sporządzaniu biznesplanu planowanej działalności gospodarczej. Wsparcie eksperta dotacyjnego odbywa się w formie spotkań indywidualnych. Ekspert dotacyjny dokona również oceny formalnej biznesplanu.
Trenerem prowadzącym szkolenie przed rozpoczęciem działalności gospodarczej
Dla osób ubiegających się o dotacje na założenie działalności gospodarczej zaplanowano wsparcie szkoleniowe. Trener prowadzący szkolenie omówi zasady zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, sporządzanie biznesplanu i jego realizację, konteksty prawne działalności gospodarczej, zagadnienia związane z księgowością, przepisami podatkowymi i ZUSem, reklamę i działania promocyjne, inne źródła finansowania działalności gospodarczej, negocjacje biznesowe, radzenie sobie ze stresem i konfliktem, pozyskanie i obsługę klienta.
Doradcą adaptacyjnym
Doradca adaptacyjny jest odpowiedzialny za udzielenie wsparcia adaptacyjnego dla pracownika, który uzyskał zatrudnienie w ramach projektu w zakresie dostosowania jego kompetencji, kwalifikacji do potrzeb pracodawcy oraz profilu wykonywanej pracy, udzielenie wsparcia skierowanego do osób w wieku 15 – 29 lat, u których wcześniejsza ocena umiejętności cyfrowych wykazała potrzebę uzupełnienia poziomu kompetencji cyfrowych, udzielenie wsparcia w postaci zastosowania działań równościowych płci w przedsiębiorstwach. W zależności od potrzeb wsparcie doradcy adaptacyjnego będzie realizowane w formie krótkich warsztatów czy indywidualnych spotkań doradczych.
Specjalistą ds. wizerunku
Uczestnik projektu będzie miał szansę spotkać się ze specjalistą ds. wizerunku, który stworzy symulacje rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Przebieg rozmowy będzie analizowany aby zidentyfikować słabe strony kandydata na pracownika i stworzyć szansę na ich poprawę. Symulacje rozmowy kwalifikacyjnej wzmocnią pewność siebie kandydata na rozmowach właściwych.
Specjalistą ds. obsługi klienta
Ze specjalistą ds. obsługi klienta spotkasz się korzystając z projektu NetBon2 i HoReCa. Zadaniem specjalisty jest informowania zainteresowane podmioty o warunkach uczestnictwa w projekcie, o trwających i planowanych naborach, o sposobach rekrutacji i wymaganej dokumentacji. Specjalista ds. obsługi klienta uczestniczy w spotkaniach z zainteresowanymi przedsiębiorstwami, odpowiada na pytania, pomaga w konstruowaniu wniosku o przyznanie dofinansowania. Specjalista ds. obsługi klienta stanowi osobę pierwszego kontaktu.
Specjalistą ds. kompetencji cyfrowych
Specjalista z zakresu kompetencji cyfrowych poprowadzi indywidulane/grupowe doradztwo w zakresie kompetencji cyfrowanych dla osób, u których występują deficyty w tych obszarach. Deficyty w kompetencjach cyfrowych stanowią jedną z barier wejścia na rynek pracy szczególnie u osób 50+ i osób młodych do 29 roku życia.
Specjalista z zakresu kompetencji cyfrowych będzie pomagał zakładać skrzynki mailowe, tworzyć CV za pomocą kreatorów i innych dostępnych narzędzi internetowych, zakładać własne profile zaufane, itp.
Specjalistą ds. zarządzania obiegiem bonów
Specjalista ds. zarządzania obiegiem bonów bierze udział w weryfikacji dokumentów zgłoszeniowych, weryfikacji kwalifikowalności do projektu, zatwierdzeniu zgłoszenia, przygotowaniu umowy, udzielaniu pomocy de minimis. Specjalista ds. zarządzania obiegiem bonów stanowi nadzór nad wpłatą wkładu własnego, wyliczeniu limitu bonów i ich wygenerowaniu, udziela pomocy w zakresie korzystania z BUR i NetBon2 i innych ważnych dla projektu systemów.
Specjalistą ds. rozliczeń
Specjalista ds. rozliczeń ma za zadanie weryfikacje dokumentów otrzymanych po usłudze rozwojowej z danymi zawartymi w systemie BUR, zatwierdzenie środków do wypłaty, monitoring dofinansowania, wkładu własnego oraz monitoring obiegu bonów (bony zwracane, wykorzystane, itp.) Specjalista ds. rozliczeń zajmuje się zarówno rozliczeniem podmiotu korzystającego z projektu jak i rozliczeniem z konkretnym usługodawcą po zakończonej usłudze rozwojowej.